foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Ważne Dane

 

Bank Spółdzielczy
w Ciechanowcu

nr. konta:

71 8749 0006 0000 7719 2000 0010

Stowarzyszenie
RODZINA
w Ciechanowcu

ul. Szkolna 8
18-230 Ciechanowiec


NIP: 722-13-57-750

 pogorzelcy ze skorca


pogorzelcy trzaski


 samotna matka


bogusia2

 

 

Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP

Apel Burmistrza Ciechanowca o pomoc finansową pogorzelcom z naszej gminy.


Zaledwie kilka dni temu żegnaliśmy stary rok z nadzieją na lepsze czasy. Nie wszyscy jednak mogli cieszyć się z rozpoczynającego się nowego roku. Spokojną noc z 4 na 5 stycznia rodziny z Trzask zakłócił pożar stodoły i obory, który objął całą powierzchnię budynku na sklepieniu, niemal 100 m2, gdzie znajdowało się około 150 bel słomy. Na parterze budynku przebywało 80 krów, które gospodarz w ostatniej chwili wypędził na pobliskie pole.


Na skutek działania pożaru cała konstrukcja drewniana dachu uległa przepaleniu. Dorobek, na który rodzina pracowała przez wiele lat, w jednej chwili pochłonął ogień. Na szczęście, dzięki szybkiej interwencji straży pożarnej nie dopuszczono do rozprzestrzenienia się ognia na sąsiednie zabudowania gospodarskie, w których również znajdowały się zwierzęta hodowlane oraz sprzęt gospodarski.


Patrząc jak pali się czyjś dorobek życia, bezsilność wobec żywiołu, serce ściska - relacjonuje Anna Czapkowska Sekretarz Gminy Ciechanowiec, obecna na pogorzelisku, ogrom wysiłku jaki musieli włożyć strażacy w zabezpieczenie terenu, a przede wszystkim w ujarzmienie ognia - szacunek, dodaje.
Obecnie rodzinie nic nie jest tak potrzebne, jak wsparcie finansowe i zapewne rzeczowe. Zbiórka pieniędzy pozwoli im stanąć powoli na nogi i rozpocząć prace remontowe, aby odbudować budynki i wrócić do względnej normalności.


W pomoc pogorzelcom zaangażowali się Burmistrz Ciechanowca Eugeniusz Święcki i Prezes Stowarzyszenia Rodzina w Ciechanowcu Cecylia Szmurło. Powstało specjalne konto założone przy Stowarzyszeniu Rodzina w Ciechanowcu, na które można przekazać pomoc na odbudowę budynków:
Nr 53 8749 0006 0000 7719 2000 0140


Serdecznie prosimy o wsparcie - każda złotówka ma znaczenie.

 

pogorzelcy

pogorzelcy2

pogorzelcy3

pogorzelcy4

pogorzelcy5

 

aneks do umowy SRa Copy